Beslenme

4/4/2018
Şekeri Düşürmek İçin

Kan şekerinin yükselmesi  özellikle  şeker hastaları için çok büyük bir tehlike oluşturuyor. Dolayısıyla kan şekeri yükselince ne yapmalı konusu diyabet hastaları için daha da  önem kazanıyor.

Erişimi kolay   malzemelerle  yükselen kan şekerini düşürebilirsiniz. Ancak kan şekeriniz her yükseldiğinde zarar gördüğünüz için yediğiniz ve içtiğiniz şeylere dikkat etmeyi unutmamalısınız.

Kan şekerini düşürmek için en kolay bulabileceğiniz malzemelerden bir tanesi tarçın

. Günde sadece yarım çay kaşığı kadar tarçın tüketmeniz kan şekerinizin toplamda %20 kadar düşmesine neden olacaktır. Tarçını aynı zamanda  normal çayınızın üzerine azar azar serperek kolayca tüketebilirsiniz.

Elma sirkesi ve limon da kan şekerinin en etkili şekilde düşürülmesine yardımcı olmaktadır. Ancak bu ürünleri hemen yemeğin yanında  tüketmelisiniz.  Sindirimle birlikte kan şekerinin yükselmesi  bu sayede önlenecektir. Genellikle salatalarda kullanılan limon ve sirke bu yöntem için idealdir.

İyi bir  protein kaynağı olan balık aynı zamanda Omega 3 yağ asidi içermektedir. Omega 3 diyabeti olmayan bireylerde insülinin işlevini arttırarak diyabete karşı koruma sağlar. Aynı zamanda  diyabet hastalarında oluşabilecek inflamasyonu (enfeksiyonu)  önlemeye yardımcıdır. Haftada en az 2 kere balık tüketmek ve balığı ızgara, fırında veya buğulama şeklinde pişirmek ise özellikle önerilmekte…Yüksek miktarda besin lifi ve sağlıklı yağ asidi içeren keten tohumu şekeri düşürmek için kullanılmaktadır.  Keten tohumu aynı zamanda, sağlıklı yağ asitleri olan ve vücudun üretmediği  omega-6 yağ asitleri ile genel sağlığımıza da  katkıda bulunurYorum yapabilmek için Üye Olun veya Üye Girişi Yapın